českyenglishdeutschpolski

SKIREGION.CZ

Harrachov - Krkonoše

Aktuální provoz skiareálů v Harrachově

Název skiareálu Výška sněhu Typ sněhu Provoz areálu  
Skiareál Čertova hora 0 cm žádný mimo provoz » podrobně
Skiareál Zákoutí 0 cm žádný mimo provoz » podrobně
Skiareál Amálka 0 cm žádný mimo provoz » podrobně

Harrachov

Harrachov leží v nadm. výšce 686 m n. m. a patří k nejvýznamnějším rekreačním a sportovním střediskům západní části Krkonoš. Ideální poloha u hranic s Polskem (hraniční přechod Harrachov – Jakuszyce) jej řadí k nejnavštěvo­vanějším střediskům České republiky.

Harrachov

Lyžování v Harrachově

Harrachov

Na milovníky lyžování čekají perfektně upravené běžecké tratě či sjezdovky, které se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. Kompletní péči zajišťují servisy lyží sjezdových i běžeckých, půjčovny lyží, lyžařské školy. Pro běžkaře je kolem Harrachova udržována lyžařská magistrála o celkové délce 30 km.

Dominantu města tvoří proslulý areál skokanských můstků na Čertově hoře přímo nad Harrachovem. První lyžařský můstek byl v Harrachově postaven v roce 1920. Stavbou nového lyžařského areálu se standardními běžeckými tratěmi, sjezdovkami a zejména můstku pro lety na lyžích začala po roce 1980 nejslavnější éra Harrachova. Na celkem 8 můstkách, z nichž některé jsou opatřeny umělou hmotou, se trénuje prakticky celý rok. Vrcholem sportovního dění jsou v Harrachově atraktivní lety na lyžích.

Harrachov

Tradice sklářství, jedinečná zubačka …

Harrachov v minulosti proslul daleko za hranicemi Čech svým sklářstvím. Vznikla zde tradice prvotřídně ručně vyráběného foukaného, broušeného, ale i rytého a malovaného či jinak zdobeného skla.

Ojedinělá ozubnicová dráha do Tanvaldu láká turisty svou krásnou vyhlídkovou jízdou romantickou krajinou Jizerských hor a Krkonoš s množstvím tunelů a viaduktů. Udělejte si radost, projeďte se a výlet nezapomeňte doplnit návštěvou Harrachova.

Ubytování v Harrachově

Návštěvník si v Harrachově může vybrat z několika forem ubytování (» hotely, » pensiony, » apartmány, » horské chaty, » chalupy i » soukromé priváty).