českyenglishdeutschpolski

SKIREGION.CZ

Rejdice

Název skiareálu Výška sněhu Typ sněhu Provoz areálu  
Skiareál Rejdice 0 cm vlhký mimo provoz » podrobně

Rejdice v Jizerských horách

Rejdice jsou lyžařské středisko nacházející se na pomezí Jizerských hor a Krkonoš.

Trocha historie

První písemná zmínka se objevila v roce 1577 (sklenná huť v Rejdicích). Do roku 1848 patřily Rejdice k panství Semily, v obci byla tehdy vinopalna a pivovar na 20 sudů.

Skiareál Rejdice

Moderní lyžařský areál

Na milovníky lyžování čekají perfektně upravené běžecké tratě či sjezdovky, které se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. Délka sjezdových tratí je 950 m, jsou vhodné pro začátečníky i pro pokročilejší lyžaře s náročností modré a červené sjezdovky.

Skiareál Rejdice

Skiareál Kořenov – Rejdice obsluhuje jedna sedačková lanovka s přepravní kapacitou 950 osob/hod., jeden vlek typu Poma a jeden dětský vlek pro lyžařskou školu. Kompletní péči zajišťují servisy lyží sjezdových i běžeckých, půjčovny lyží, lyžařské školy.

V okolí Rejdic je několik upravovaných okruhů pro běžkaře, jsou napojeny na Jizerskou magistrálu. Snowpark v tomto malém středisku příjemně překvapí a snese srovnání s podobnými areály ve větších českých střediscích. K dispozici je 15 překážek, skoků a railů, včetně upravované U-rampy.

Rejdice nabízí aktivní i pasivní dovolenou s nádhernými výhledy na Jizerské hory, Krkonoše i do údolí nádherné české krajiny.